Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, це



Шановні читачі!
Ми з вами продовжуємо прилаштовуватися до Закону України «Про здійснення державних закупівель» і опановувати нові норми й положення. Практика застосування профільного закону є недовгою, проте уже, фактично, на самому початку його дії деякі «ділки» намагаються внести до нормативного акту зміни й переписати його «під себе». Активність наших законотворців щодо держзакупівельного законодавства саме зараз не може не вражати: всі ми пам’ятаємо, в яких муках з’являвся Закон 2289-VI;  як довго країна витрачала кошти, керуючись підзаконним актом; яких зусиль було докладено, аби повернути державні закупівлі в правове поле. Тепер же, після кількох місяців використання, його вже намагаються з дієвого механізму перетворити на перелік законодавчо закріплених корупційних схем.
Нещодавно всі ми мали змогу спостерігати за серйозними успіхами в справі «переписування», що їх демонструють вітчизняні «реформатори». Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про здійснення державних закупівель”», розміщений на сайті Міністерства економіки, на думку багатьох фахівців, здатний-таки перетворити нехай «недосконалий і сируватий», проте спрямований на досягнення відкритості й прозорості витрачання державних коштів Закон 2289-VI на відверто лобістський нормативний акт, що захищатиме інтереси корумпованої верхівки. Не допустити внесення подібних змін – завдання всіх свідомих громадян, органів державної влади, міжнародних організацій, котрі підтримують прагнення України до інтеграції в світовий економічний простір.
25-26 листопада у Харкові відбудеться ІІ Міжнародна конференція на тему «Закон України “Про здійснення державних закупівель”: результати роботи та висновки» і Шостий щорічний круглий стіл, що проводиться у рамках конференції, на тему «Вади та принади Закону 2289-VI. Децентралізація державних закупівель». Ми запрошуємо Вас, шановні колеги, до обговорення питань щодо реформування закону для підвищення ефективності управління державними закупівлями, обговорення відповідності закону нормам міжнародних організацій, обміну досвідом роботи міжнародних та вітчизняних замовників торгів у сфері державних закупівель. Серед учасників конференції - представники виконавчої влади, уповноваженого та контролюючого органів, фахівці у сфері державних закупівель України, Білорусі, Росії та ЄС, представники громадських організацій, учасників державних закупівель, спеціалізованих ЗМІ країн СНД. Долучайтеся!
У цьому номері ми продовжуємо аналізувати норми нового закону про державні закупівлі. Чим він став для безпосередніх користувачів: помічником чи нагромадженням непотрібних вимог, що роботу ускладнюють? Про те, з якими проблеми стикаються комунальні підприємства, котрих нововведення торкнулися безпосередньо, читайте на стор 18. За якими правилами відтепер закуповуватимуться роботи з будівництва, розповідає матеріал «Чи побудовано закон під будівництво?».
Як завжди, пропонуємо Вашій увазі, шановні колеги, цікаві матеріали на шпальтах нашого видання. Відповідно до Державної цільової програми, загальна сума фінансування підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу становить майже 142,5 мільярда гривень. Останні зміни до закону «Про здійснення державних закупівель» доповнили перелік закупівель, на які дія закону не поширюється, товарами, роботами й послугами, необхідними для підготовки та проведення Євро-2012. Чи обґрунтована така міра і як витрачатимуться державні кошти у цій царині, читайте на стор.32.
Ринок лакофарбової продукції невпинно зростає. Якою наразі є ситуація з вітчизняним виробництвом і хто веде перед у закупівлях кольорової продукції за державні кошти, розповідає матеріал Маргарити Шепель.
Вітчизняна система охорони здоров’я безнадійно застаріла. Зробити її сучасною й дієвою можна, перевівши медичні послуги на конкурсні рейки. Про це – в матеріалі «Конкурсна стоматологія».
Шановні друзі, сподіваємося, інші статті листопадового випуску ІБ «Редукціон» так само зможуть вас зацікавити й стати в нагоді.
З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
В.В.Зубар

Дорогою до глухого Кута

Питання належного виконання сторонами договору про закупівлю своїх зобов’язань залишається одним з найболючіших.

Веб-позитиви та веб-курйози

Державні закупівлі в Білорусі: динаміка і проблеми

Бідні «багаті» митники

У жовтні спостерігаємо певне затишшя в нормотворчій діяльності щодо державних закупівель.

Діжка дьогтю З краплиною Меду

Добросовісний і недобросовісний підряд на Сумщині