Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Чи готова Україна до запровадження електронних державних закупівель



Почути сказане
                                                           Слух - чорний хід для правди і парадний для брехні.
День сміху, День дурня - популярне свято, що святкується у всьому світі першого квітня. Хоча це свято і не є національним, про нього пам’ятають у багатьох країнах. Під час нього заведено розігрувати друзів і знайомих або просто жартувати над ними. Традиційно в таких країнах, як Нова Зеландія, Ірландія, Великобританія, Австралія і Південна Африка, розіграші влаштовуються тільки до полудня, називаючи тих, хто жартує після цього часу, «квітневими дурнями».
Цікаво, а як же проводять розкриття пропозицій конкурсних торгів у цей жартівливий та брехливий день представники бюджетних організацій? Чи не відбувається щось неймовірне першого квітня? Медіа-вартові вирішили завітати до КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня №30», де цього дня закуповували слухові апарати.
//Довідково
Слухові апарати закуповують згідно з нормами Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», зокрема ст.38, що встановлює безоплатні або на пільгових умовах послуги з соціально побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (у нашому випадку – слухові апарати).
Тобто на виконання вимог закону профільна отоларингологічна лікарня повинна придбати за державні кошти цифрові слухові апарати типу середньої потужності, завушного типу потужні, надпотужні, кишенькові слухові апарати для тяжких втрат, кишенькові слухові апарати з кістковим вібратором для тяжких втрат та слухові апарати завушного типу надпотужні для дітей (для тяжких втрат), що вилилося у шість лотів для учасників торгів.
Учасниками, до речі, були відомі у вузьких колах три київські фірми.
ВИТЯГ
У документації з конкурсних торгів замовника було вказано, що «пропозиція конкурсних торгів, яка подається учасником процедури закупівлі повинна складатися з комерційної та кваліфікаційної частин. Кожна частина пропозиції конкурсних торгів повинна бути в окремому конверті, які повинні мати відповідні позначення: «Комерційна частина», «Кваліфікаційна частина». Кожна частина конкурсних торгів повинна містити реєстри вкладених до них документів та перелік кількості аркушів.» Тому кожен з учасників наддав по два конверта із пропозицією.
Першою було розглянуто пропозицію ТОВ «Реалтон». Загалом фірма запропонувала за шість лотів – 999 тисяч 560 гривень. Усі документи виявилися на місці. Жодних зауважень з боку фахівців комітету до учасника не було.
Другою було відкрито пропозицію ТОВ «Аудіодіагностік». Їх пропозиція потягнула на 1 млн. 29 тисяч 758 грн. Якихось питань до комплектності пропозиції у комітету з конкурсних торгів не постало. Останньою за порядком подання була піддана вивченню комітетом пропозиція ТОВ «Дефолімпік». Документи всі були у наявності. Проте фірма змогла запропонувати продукцію лише за двома лотами. Хоча ціна за них була найменшою. У відповідності до даних протоколу розкриття, за перший лот ТОВ «Реалтон» запропонував 524 040 грн., а за другий – 132 000 грн. Для порівняння: ТОВ «Аудіодіагностік» у свою чергу запросив за перший лот 539 920 грн. та за другий – 136 000 грн.
Отже, бачимо суттєву різницю. І якщо у покупці у роздріб не так і помітно, що трішки переплатив, то при масовій закупівлі це відчутно.
На цьому процедуру розкриття будемо вважати закінченою. Проте медіа-вартовим вдалося поспілкуватися у невимушеній обстановці із головою та секретарем комітету з конкурсних торгів КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня №30». Олександр Сапожніков, голова комітету з конкурсних торгів, розповів про проблеми із фінансуванням лікарні (на жаль, це не новина для бюджетної установи!). Проте зусиллями благодійних внесків та бюджетних коштів було придбано мікроскоп для операцій на вусі, горлі, гортані та носі.
Приємно, що у наші нелегкі післякризові часи у лікарні знайшлися сили для удосконалення хірургічного устаткування.
Але ж цікаво знати: інвалідів по всій території України багато. Чи закуповують інші спеціалізовані лікарні слухові апарати?
Ось, наприклад, ДУ Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломойченко АМН України протягом квітня-червня 2011 року планує отримати в результаті проведених відкритих торгів 1 300 одиниць слухових апаратів. А на Кіровоградщині з нетерпінням чекають на продукцію маленькі пацієнти та їхні батьки. 5 квітня відбудеться запит цінових пропозицій, який проводила Кіровоградська дитяча обласна лікарня . Дніпропетровщина також «не пасе задніх», 31березня пройшла закупівля за трьома лотами слухових апаратів у ОКЗ База спеціального медичного постачання Головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації.
  • Проте, - говорить Олександр Сапожніков, - із слуховими апаратами для дітей не все так просто. Адже орган слуху для маленької дитини означає більше, ніж просто один з органів чуття, його роль у формуванні поведінки і характеру, загальному розвитку малюка важко переоцінити. Ви ж знаєте, для чого нам потрібні обидва вуха. Завдяки їм ми можемо орієнтуватися у просторі. Ми чуємо, з якого боку надходить звук. Тому малечі потрібні насправді два слухові апарати – по одному на кожне вухо. Та на жаль, більше половини дітей, що страждають на різні порушення слуху, мають високий ступінь втрати цього важливого чуття. Щоб забезпечити таким малюкам правильне формування і дозрівання слухової системи, а також розвиток мовлення, потрібні комфортні слухові апарати, які допоможуть їм максимально сприймати різноманітну звукову інформацію. І чим раніше діагностовано порушення і підібрано правильний апарат, тим більше шансів у дитини жити практично нормальним життям.
 
Світлана Бородай, секретар комітету з конкурсних торгів, також брала участь у розмові. Одразу ж перейшли до питання якісних характеристик нового закону та його вад.
  • У нас немає проблем із виконанням вимог закону. Та й торгів у нас не багато – максимум тричі на рік. Тому проблем не відчуваємо. У нас же не виробництво. Проте результатів цих торгів ми також чекаємо з нетерпінням, як і ті інваліди, для яких, власне, і проводилася закупівля слухових апаратів.
Тож, не зважаючи на те, що це було першоквітневе розкриття, сподіватимемося, що на цій хвилі ніхто нікого не пошиє у дурні. Адже зацікавлені особи в цій справі лише ті, для кого закуповують, зокрема бідолашні діти, які мають проблеми із зі слухом. А їх зовсім безсоромно кривдити… це вже зробила доля.
Медіа-варта з Харкова