Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


  


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, цеКореспонденти розпочинали свою діяльність у 2010 році саме з відвідин процедури розкриття тоді ще тендерних пропозицій у «Харківстандартметрології». Того разу каменем спотикання для закупівельників став протокол розкриття, а точніше – ігнорування необхідності отримати автографи присутніх учасників. Медіа-вартові звернули увагу голови комітету на цю прогалину. Чи зважив він на це, вирішили перевірити наприкінці року.
У перший день зими комітет з конкурсних торгів став до розгляду паперів, в яких учасники виклали пропозиції щодо надання послуг охорони на 4 цілодобових постах.
Бажаючих виявилося достатньо: перед комітетом постала можливість обрати з п’яти претендентів, причому позмагатися вирішили не лише місцеві охоронці, а й представники Києва та Полтави.
Перша ж відкрита пропозиція принесла неприємні сюрпризи для усіх претендентів на перемогу. Справа у тому, що цінова пропозиція ТОВ «Артагруп» склала лише 52 тис. 560 грн. Такий перебіг подій викликав спочатку здивування, а потім і обурення на лавах учасників. Із зали лунали вигуки про те, що така ціна – нонсенс, навіть за найприблизнішими підрахунками вона має бути у кілька разів більшою. Незважаючи на спроби з’ясувати, що могло стати причиною таких «знижок» киян, жодних об’єктивних пояснень такій низькій ціні відшукати не вдалося. Особливо дивним для учасників було те, що пакет документів був правильно упорядкований і містив усе необхідне. Для всіх так і залишилося загадкою: чи то справді товариство готове так мало брати за свої послуги, чи то недобросовісні учасники вийшли на новий якісний рівень і почали подавати у складі пропозиції не лише копію статуту, а й інші необхідні папери.
Впоралися із упорядкуванням конвертів із пропозиціями й інші учасники процедури закупівлі. Для того, аби було зрозуміло, які середні ціни спостерігаються на ринку послуг охорони, зауважимо, що полтавчани – ПП «Явір-200» - запросили 453 тис. 768 грн., вартість пропозицій 2 київських учасників оберталася навколо 400 тисяч, харків’яни – приватна фірма «Кит» - запросили за послуги 350 тис. 400 грн.
Отже, як не крути та на що не посилайся, а пропозиція ТОВ «Артагруп» була явно дешевшою за інші. Можливо, якби на процедурі був присутній представник учасника, це проблемне питання вирішилося б. Але відповідати на питання схвильованих конкурентів було нікому, а воно їх дуже турбувало, адже документацією конкурсних торгів замовника було передбачено, що основним – і єдиним! – критерієм оцінки є ціна. Тож їхні шанси на перемогу танули як сніг на весняному сонці.
Обстановка розжарилася до того рівня, що голова комітету з конкурсних торгів, який до того з усіх сил намагався втримати проведення процедури в рамках чинного законодавства – слідкував за веденням та своєчасним заповненням протоколу, перевіряв наявність документів та виголошував лише ту інформацію, що дозволено законом – втратив пильність і пішов назустріч проханням учасників… на власні очі побачити пропозицію головного претендента на перемогу. Чим завершиться ця закупівля, поки невідомо, але виходячи з реплік учасників з зали, 1 грудня стало для них втраченим днем. Тепер слово за комітетом з конкурсних торгів.

Медіа-варта з Харкова