Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, це



Шановні читачі!
Після спекотного літа почалася ще гарячіша пора - осінь. Зміну сезонів ми зазвичай відчуваємо, дивлячись на природу: кудись щезає зелень, все жовкне, в повітрі відчуваються перші натяки на прохолоду. Осінь-2010 принесла нам ще й нове в держзакупівлях. Тож, відпочивши, з новими силами намагатимемося впоратися із законом, що регулює витрачання державних коштів.
Безперечно, наявність профільного закону дуже важлива для здійснення закупівель, і той факт, що депутати його таки прийняли, тішить. Проте існують у Законі 2289-VI неузгоджені положення й норми, доопрацювання яких для належного функціонування сфери вкрай необхідне. Зазвичай так і буває: практика застосування виявляє слабкі місця нормативно-правового акту. Обговорення й удосконалення Закону «Про здійснення державних закупівель» триває. Долучитися до нього закликаємо і Вас, шановні читачі. Як і обіцяли, на шпальтах нашого видання ми викладатимемо Ваші думки, зауваження й побажання. Хочемо висловити Вам подяку, друзі, за готовність взяти участь у законотворенні і небайдужість до майбутнього країни. До речі, Ваші пропозиції щодо удосконалення закону ми виклали у листі до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Сподіваємося, Глава Уряду не залишить без уваги думки безпосередніх, так би мовити, «користувачів» закону.
Варто зазначити, що уряд країни веде активну роботу з прийняття нових нормативно-правових актів на виконання вимог Прикінцевих положень профільного закону. Зовсім недавно з’явилася Постанова КМУ №773, яка встановлює розміри оплати за подання скарги. Тож відтепер механізм оскарження виписано гранично чітко. За подання скарги в разі оскарження процедури державної закупівлі товарів або послуг треба сплатити 5 тисяч гривень, робіт – 15 тисяч гривень.
У цьому номері, шановні друзі, ми намагалися якнайповніше викласти всі нововведення в держзакупівлях. Державних закупівельників, у першу чергу, хвилюють зміни, що стосуються безпосередньо членів комітету з конкурсних торгів. Змінилося, дійсно, чимало: починаючи від назви, закінчуючи відповідальністю, що її несуть представники замовника, уповноважені на здійснення закупівлі. Усі тонкощі викладено в матеріалі на стор. 38.
Як визначити предмет закупівлі? Як не проґавити і вчасно розмістити всю необхідну інформацію на веб-порталі Уповноваженого органу? У нагоді членам комітету з конкурсних торгів стане детальна інструкція, підготовлена фахівцем з багаторічним досвідом роботи Світланою Самусь.
Особливо, шановні колеги, хочемо звернути Вашу увагу на процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності замовника. Варто зазначити, що, на думку багатьох експертів, саме ця процедура є найслабкішим місцем закону «Про здійснення державних закупівель». Усе «підводне каміння», складнощі й тонкощі – в статті «Старе оскарження на новий лад».
Нерідко отримати відповідь на запитання якнайшвидше, у стислі строки дуже важливо. На сторінках цього номеру знайдете корисну інформацію щодо органів державного регулювання в сфері державних закупівель.
Також пропонуємо Вам ознайомитися з наказами й проектами наказів Уповноваженого органу, а також із роз’ясненнями, що їх надає Міністерство економіки щодо Закону України «Про здійснення державних закупівель».
Шановні друзі, вже у вересні ІБ «Редукціон» пропонує Вашій увазі новий методичний посібник зі здійснення державних закупівель за Законом України №2289-VI. Наші фахівці розробили ексклюзивні схеми проведення процедур закупівель, порядку оскарження як для замовників, так і для учасників конкурсних торгів, надали роз’яснення новоприйнятих нормативних актів і відповіді на найскладніші питання держзакупівельного процесу. Упевнений, посібник стане Вашим надійним помічником, детальною інструкцією застосування
Закону «Про здійснення державних закупівель».
З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
В.В.Зубар

«Немає нічого гірше, ніж жити в епоху змін».

Любов до солоденького

З прийняттям Закону України «Про здійснення державних закупівель» вся нормативно-правова база, що регулює відповідну сферу, звичайно, зазнала суттєвих змін.

Впливові дрібнички

Державні закупівлі: черезпроблеми до перспектив

Визначення предмету закупівлі визначення предмету закупівлі - найважливіший момент у процесі проведення процедур закупівель.

Державне вирішення житлової проблеми