Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Яку процедуру закупівлі Ви найчастіше використовуєте?







Шановні читачі!
Наприкінці березня в Москві відбувся Шостий Всеросійський форум-виставка «Госзаказ-2010». Усього в діловій програмі форуму-виставки взяли участь більше 10 тисяч осіб. На експозиційній площі в 10 тисяч кв. метрів було представлено більше 300 підприємств з 50 регіонів Росії. Роботу виставки висвітлювали більше 200 засобів масової інформації. Відвідали форум-виставку й ми. Безперечно, цікавим, дорогі друзі, буде досвід наших сусідів щодо вирішення проблем, пов’язаних із держзакупівельним процесом. Короткий огляд форуму-виставки пропонуємо Вашій увазі у цьому випуску на стор. 30, а докладніше про підсумки й перспективи розвитку системи державних закупівель Росії розповімо у наступному номері ІБ «Редукціон».
Уже влітку державні закупівлі Росії переходять в електронний формат. Державне замовлення - спочатку федеральне, а згодом і регіональне - розміщуватиметься винятково на п’ятьох так званих Електронних торговельних майданчиках. На електронні торги російські замовники й постачальники (учасники торгів) покладають великі надії і саме в них вбачають запоруку прозорості, ефективності й економного витрачання бюджетних коштів. Для українських підприємств (так само, як і для білоруських) торги на території РФ поки залишаються недосяжними: без Електронного цифрового підпису участь у них неможлива, а жодний Засвідчуючий центр Росії видати його іноземній юридичній особі не може. Про це читайте в інтерв’ю з Генеральним директором Аналітичного центру Асоціації Електронних Торговельних Майданчиків Савою Білоноговим.
Звичайно, не залишилися поза нашою увагою події, що відбуваються на рідних теренах. Президент України Віктор Янукович наклав вето на закон про держзакупівлі, який депутати прийняли у другому читанні, і відправив його на доопрацювання до Верховної Ради. Не буде введено в дію,
як планувалося, з 1 квітня 2010 року й нове антикорупційне законодавство. Парламенту доведеться попрацювати над його удосконаленням з тим, аби нові норми запрацювали з 1 січня 2011 року. Тож значних зрушень у справі контролю над витрачанням державних грошей та боротьби з корупцією поки немає.
Думаю, цікавим для вас буде і матеріал про всеукраїнську конференцію «Державне фінансування організацій громадянського суспільства. Як запровадити європейські стандарти», яка була організована Українським незалежним центром політичних досліджень. Представники громадських організацій, міністерств та відомств України, а також закордонні партнери намагалися показати, які проблеми з фінансуванням неурядових організацій існують, і виробити шляхи їх подолання.
У тендерній політиці Іспанії повинен дотримуватися гендерний елемент, до кваліфікаційних вимог включаються сертифікати про дотримання гендерної рівності, без цього документу брати участь у торгах не можливо. Про це повідомила Елізабет Велагомес, консультант фонду ООН UNIFEM. Про торги в Іспанії і роботу жіночого фонду ООН читайте на сторінці 28.
Як завжди, пропонуємо Вашій увазі матеріали, тематика яких є, безумовно, близькою багатьом. Які питання хвилюють нині вітчизняного виробника, що заважає працювати тендерному комітету і як оформити відносини з дилером (дистриб’ютором) – про все це читайте на шпальтах нашого видання.
Вітаю Вас, друзі, зі святом Великодня! Світле та величне свято Христового Воскресіння уособлює перемогу віри, надії та любові, торжество істини та справедливості, праведності й величі духу. Прийміть мої щирі вітання й побажання Божого благословення, здоров’я і добробуту!
З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
В.В. Зубар

Електронний цифровий підпис: поки лише для росіян

Тендерні поневіряння

Весна і тендери ледачого не люблять 

Держава й громадські організації: мезальянс по-українськи

Проблеми, які виникають при потребі забезпечити харчуванням бюджетну установу

Час збирати. . . Систему