Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Яку процедуру закупівлі Ви найчастіше використовуєте?







Шановні читачі!
Народна мудрість твердить: «З будь-якої безвихідної ситуації існує, як мінімум, два виходи». Головне – непереборне бажання й усвідомлення нагальності пошуку шляхів виходу.
Цей номер ІБ «Редукціон» ми вирішили присвятити переважно українським портам – складовій частині транспортної системи нашої держави. Розвиток і процвітання цих підприємств – один із серйозних кроків не тільки на шляху до розбудови економіки України, а й у процесі інтеграції в економіку світову. Наша країна, маючи достатньо розвинену транспортну систему, є однією з найважливіших ланок у транспортній мережі між Європою та Азією. Коефіцієнт транзитності України є найвищим серед європейських країн - 3,11. Проте питання спроможності транспортної системи наразі залишається відкритим. Експерти твердять: транзитний потенціал країни використовується лише на 70%, а на транспорті загального користування (не враховуючи трубопровідний) - на половину.
На сьогодні українські порти перебувають, можна сказати, у критичному стані: модернізація не проводиться, інфраструктура не покращується, а навпаки, з часом тільки погіршується, коштів бракує. Ми присвятили увагу питанням транзиту, закупівлям, загалом, труднощам, що заважають повноцінній діяльності цих підприємств. Аналіз проблем, з якими нині стикаються вітчизняні портовики, свідчить про те, що вирішувати їх треба якнайшвидше, терміново, тим більше, що шляхи виходу з кризового стану українських портів відомі. Головне – змінити ставлення держави до стратегічно важливих об’єктів, якими є порти, і усвідомити першочерговість вирішення цього, без перебільшення, питання національного характеру.
Не оминули увагою ми й події, що відбуваються в нашій державі. 11 лютого поточного року Верховна Рада врешті-решт прийняла Закон «Про здійснення державних закупівель», тепер чекаємо на підписання його Президентом.
Думаю, цікавим для вас буде і матеріал про всеукраїнську конференцію «Державне фінансування організацій громадянського суспільства. Як запровадити європейські стандарти», яка була організована Українським незалежним центром політичних досліджень. Представники громадських організацій, міністерств та відомств України, а також закордонні партнери намагалися показати, які проблеми з фінансуванням неурядових організацій існують, і виробити шляхи їх подолання.
Хочемо запропонувати й огляд круглого столу «Державні закупівлі в Україні і світі - сучасний стан та перспективи розвитку», який відбувся у Києві 26 лютого 2010 року. До обговорення проблем функціонування сфери держзакупівель долучилися фахівці Міністерства економіки України, Міністерства освіти і науки, Київського національного торговельно-економічного університету, Інституту вищої кваліфікації.
Комплексна державна програма енергозбереження України зумовлює на ринку попит на енергозбережувальне обладнання. Представити свої розробки на ХІІ спеціалізованій виставці «Енергозбереження. Електрообладнання. Енергетика. КВПіА- 2010» у Харкові вже вкотре зібралися учасники з різних куточків України, а також дилери й дистриб’ютори різних закордонних компаній. Цьогоріч виставка приймала учасників з 16 міст України, Китаю та Білорусі. Репортаж із виставки також пропонуємо Вашій увазі.
Упевнений, корисним стане і порівняльний аналіз державних закупівель 2008-2009 років, а також огляд чергових змін до законодавства.
Хочу поділитися з Вами радістю: днями нашому виданню виповнилося 4 роки. Весь цей час, дорогі друзі, ми намагаємося в міру своїх сил боротися за прозорість у держзакупівлях, висвітлювати всі негаразди у функціонуванні цієї сфери, допомагати Вам розібратися з труднощами проведення торгів, тримати Вас у курсі останніх змін до законодавства. Ми працюємо для Вас і, що найголо-вніше, – з Вами. А Ваша увага до нашого видання протягом усього цього часу дозволяє сподіватися на те, що робота наша не марна.
З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
в.в.Зубар

Сфера державних закупівель, чи не від самого початку своєї історії ставши однією з найпроблемніших і найкорумпованіших складових економіки України, і дотепер залишається добряче «притіненою».

Удосконалення бюджетної класифікації.

У гостині добре, а вдома все-таки краще. . .

Успіхи, поразки і Найближчі плани мор портів

Енергозбереження в дії

Бажання знайти інвестора з’являється разом з нагальними потребами...

Бажання знайти інвестора з’являється разом з нагальними потребами...