Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, це



Шановні читачі!
Корупція… Це слово, так само як і явище, вже давно й упевнено ввійшло в життя українців. Здається, викоренити її не зможе ніхто й ніщо. Вона вже давно стала звичним способом виживання й діяльності в нашій державі.
А найприкріше, що більшість наших громадян вважають такий стан справ абсолютно нормальним. Уже дев’ятнадцятий рік Україна живе без Союзу, а традиції тих часів дотепер переважають. Здавалося б, розвиток ринкової економіки мав би звести корупцію нанівець, а її місце зайняти конкуренція, однак наш «радянський» менталітет змінити не так-то й легко. Усі ми досі – гвинтики системи «добровільно-примусових» розрахунків, замішаних на «потрібних» особистих зв’язках.
На превеликий жаль, на сполох щодо надзвичайно високого рівня корупції в Україні б’ють зовсім не наші високопосадовці (хоча мали б), а міжнародні організації. Та це й не дивує: адже управляти інфікованим корупцією суспільством значно легше.
У черговому звіті про рівень корупції в світі Міжнародної правозахисної організації Transparency International «Барометр глобальної корупції - 2009» серед нових незалежних держав Україна опинилася на одній з останніх сходинок. Рівень корупції в нашій країні за 5-бальною шкалою оцінили в 4,3 бала - це найвищий, тобто найгірший результат. Ми «обігнали» навіть проблемних у цьому сенсі Боснію і Герцеговину, Хорватію, Камерун, Болгарію і Румунію. До того ж, опитування Transparency International засвідчило, що 73% українців вважають боротьбу з корупцією в Україні неефективною.
Однак не все так погано, деякі зрушення все ж є. Насамперед, це нові зміни до антикорупційного законодавства, які будуть введені в дію (дасть Бог) з квітня поточного року. Втішним, наприклад, є те, що наші депутати все ж «зважилися» на прийняття 2009 року Законів України «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення». Фактично, ці нормативно-правові акти започатковують нову еру в «новітній українській історії» боротьби з корупцією. Будемо сподіватися, що чекати довго на застосування на практиці цих докорінних змін нам не доведеться.
Цей номер нашого видання, як ви вже здогадалися, друзі, присвячено боротьбі з корупцією. Впевнений, зацікавить вас матеріал про роботу Дер-жавного департаменту фінансового моніторингу України – відомства, що опікується боротьбою з відмиванням «брудних грошей».
Аналіз змін до антикорупційного законодавства, думки фахівців щодо новацій, утверджених новими законами, представлено на стор. 28.
Як і обіцяли, пропонуємо вашій увазі схеми проведення процедур за-купівель, що їх з урахуванням змін у держзакупівельному процесі після прийняття Кабміном Постанов №1335 від 8 грудня 2009 року та № 51 від 27 січня 2010 року, розробили Світлана Самусь і Микола Дворніченко.
Представляємо вам до розгляду і згадану Постанову Кабінету Міністрів України №51, яка, на превелике задоволення багатьох із нас, скасовує «сумнозвісну» закупівлю виключно у виробника.
Безсумнівно, корисним для бухгалтерів стане аналіз нової Інструкції щодо застосування кодів економічної класифікації видатків у розрізі нарахування мінімальної заробітної плати та особливостей оплати робіт, виконаних за договором цивільно-правового характеру та договору підряду. Його ми презентуємо в нашій новоствореній рубриці «Держзакупівельна бухгалтерія».  
Стане в нагоді і роз’яснення Міністерства економіки України щодо застосування нових норм законодавства про держзакупівлі та ще багато корисних й цікавих матеріалів.

З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
В.В. Зубар

Аналіз антикорупційних законів

Застосування кодів економічної класифікації видатків при оплаті праці працівників бюджетних установ за трудовим договором та договором підряду.

Харківстандартметрологія потребує лічильників води? То «Комунар» готовий!

Купити житло чи винайняти офіс?

Антикорупційне законодавство: досвід минулого, погляд у майбутнє.

Стратити не можна помилувати.