Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Яку процедуру закупівлі Ви найчастіше використовуєте?







Двосторонні відносини між Україною та Європейським Союзом опинилися у центрі громадської уваги під час круглого столу «Угода про асоціацію в 2011 – мрія чи реальність?», який відбувся 8 лютого в приміщеннях Комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції. Круглий стіл зібрав представників зовнішньополітичного відомства України, народних депутатів України, численних представників експертного і громадського середовища.
Організаторами круглого столу виступили: Євразійський Інститут Свобод (Київ), Європейська Асоціація Українців (Брюссель) та Міжнародний Фонд «Європейський розвиток».
Тематика круглого столу виявилась актуальною, тим більше що 8 лютого в Києві розпочався черговий раунд переговорів між Україною та ЄС з приводу укладення Угоди про Асоціацію. Від продуктивності цього раунду залежить реальність підписання Угоди про Асоціацію з ЄС уже у цьому році.
«Угода може бути підписана вже цього року, - повідомив директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України Василь Філіпчук. – Ми вже пройшли більшу частину шляху в переговорахщодоЗонивільної торгівлі з ЄС. І зараз, безперечно, йдетьсяне про дні, але і не про роки переговорів. Йдеться про місяці у випадку, якщо буде досягнуто компроміс під час цього раунду переговорів. Потім розмова перейде на найвищий політичний рівень. І тоді можна починати технічну роботу з підготовки Угоди до підписання. Технічна робота займе три-п'ять місяців».
Директор Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко висловив засторогу про те, що зволікати з укладенням Угоди про Асоціацію не можна. Бо в такому разі сильніше вимальовується геополітична альтернатива західному вектору, пов’язана з входженням України до Митного союзу.
Водночас, бізнес-аналітик з Австрії Максиміліан Фьодінгер під час круглого столу підкреслив неоднозначність вигод для України від подальшої інтеграції в структури ЄС. За його словами відкритість до зовнішніх ринків і правил ЄС може бути вигідною лише за наявності власної конкурентоздатної економіки. «Тому Україна в усіх переговорах має керуватися, в першу чергу, власними національними інтересами», - наголосив він.

Повну версію статті ви можете переглянути, здійснивши передплату електронної або друкованої версії ІБ «Редукціон».