Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


  


Яку процедуру закупівлі Ви найчастіше використовуєте?
12 листопада 2019 року відбувся Круглий стіл «Аналіз змін у сфері публічних закупівель», який проходив  в аудиторії №239 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: майдан Свободи, 6, м. Харків, на якому взяли участь 29 учасників з Дніпропетровської та Харківської областей.
На круглому столі «Аналіз змін у сфері публічних закупівель» зустрілися фахівці з публічних закупівель, які висловили свої думки щодо впливу нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» на суб’єктів закупівель. Зі своїми доповідями виступили відомі фахівці у сфері публічних (держаних) закупівель Владислав Зубар; Георгій Яковлев; Дарiя Голубкiна; Світлана Самусь; Наталія Філатова.
 

12 листопада 2019 року на круглому столі «Аналіз змін у сфері публічних закупівель» зустрінуться фахівці з публічних закупівель, які мають професійні думки щодо впливу нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі»: на Замовників торгів (державні, комунальні установи; ДП, КП, об’єднані громади, тощо); Учасників торгів (великий, малий, середній бізнес); на контролюючі та правоохоронні органи, громадський сектор; ІТ бізнес; зобов’язання України перед міжнародними донорами та за міжнародними угодами.
 

КРУГЛИЙ СТІЛ:  Аналіз змін у сфері публічних закупівель
Ми раді Вас повідомити, що 12 листопада 2019 року у приміщенні Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна буде проведено круглий стіл –Аналіз змін у сфері публічних закупівель. На цьому заході ми плануємо провести зустріч фахівців у сфері публічних закупівель, які зможуть висловити свої думки стосовно новітніх змін.
 Під час круглого столу будуть розглядатись основні зміни до ЗаконуУкраїни № 114-ІХ “Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” (Публікація документа: Голос України від 19.10.2019 — № 200):
 

Cемінар «Упередження ризиків у процесі публічних закупівель» (уточнення станом на 14 травня 2019 року)
  Уперше в Харкові зі своєю авторською програмою — професійна та авторитетна, доскіплива та незалежна Ярослава Дуброва
Перший в Україні tender blogger 
У семінарі також беруть участь лектори, з актуальною інформацією та практичним досвідом у сфері публічних закупівель: Владислав Зубар. Георгій Яковлев, Інна Маршавіна, Дарiя Голубкiна, Віктор Суліма. Більш докладна інформація про семінар і лекторів дивиться в програмі семінару- тренінгу.

25 жовтня -Cемінар-тренінг по Закону України "Про публічні закупівлі" та системі "Прозорро"
Запрошуємо Вас 25 жовтня на семінар-тренінг по застосуванню положень Закону України "Про публічні закупівлі", підзаконних нормативних актів ПЗ та системи "Прозорро", який відбудеться у м. ХарковіЦей заход проводиться  для учасників та замовників торгів. На семінар-тренінгу будуть розглянуті  актуальні теми: Від «А до Я» про публічні закупівлі та перехідні нюанси діючого Закону України «Про здійснення  державних закупівель», та електронні закупівлі.

«Інформаційний бюлетень Редукціон» пропонує Вашій увазі третю редакцію методичного посібника
«Інформаційний бюлетень Редукціон» пропонує Вашій увазі третю редакцію методичного посібника «Поради фахівцю у сфері державних закупівель. Збірник нормативно-правових актів та методичних рекомендацій». На його сторінках представлений від «А» до «Я» інформаційний матеріал та методичні поради щодо проведення закупівель з останніми змінами у законі 2014 року.

ІДЗ Редукціон проводить навчальний семінар для уповноважених осіб з 20.12.2021р.- 24.12.2021р.
 

Круглий стіл «Повний перехід на ProZorro: результати першого місяця та подальші плани реформи публічних закупівель»

«Transparency International Україна» та PROZORRO за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» 16 вересня 2016 року провели круглий стіл «Повний перехід на ProZorro: результати першого місяця та подальші плани реформи публічних закупівель», присвячений досягненням і викликам реформи, розвитку електронної системи PROZORRO та долученню громадськості до контролю над використанням бюджетних коштів


ПРОГРЕС ТА ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ ОБГОВОРЮВАЛИ ПІД ЧАС МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Другого  грудня 2016 року відбулась міжнародна конференція  з  питань державних закупівель на тему  «Реформування публічних закупівель в Україні —нові досягнення та нові перешкоди та виклики». Її  втретє організовує Проект  ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.  Конференцію було присвячено обговоренню успіхів та проблем, що виникли на шляху реформування публічних закупівель відповідно до стандартів ЄС.

Наближається прозорий моніторинг державних закупівель (коментар Альони Кошелєвої до законопроекту №4738)
Наближається прозорий моніторинг державних закупівель
 
Парламенту пропонують внести зміни до законодавства щодо моніторингу закупівель. Відповідний законопроект 31.05.2016 зареєстрований за №4738. Авторами законопроекту є народні депутати Андрій Іванчук, Богдан Матківський та Альона Кошелєва. Головним комітетом визначено Комітет з питань економічної політики.
Редакція попросила надати коментар співавтора законодавчої ініціативи Альону Кошелєву, Голову підкомітету з питань регулювання державних закупівель Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, що дозволить проілюструвати стан справ у сфері публічних фінансів. Інтерв’ю у форматі запитань-відповідей було отримано шляхом листування електронною поштою.

 

Пройшов семінар-тренінг з нового Закону України «Про публічні закупівлі» 18 березня
18 березня цього року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна пройшов семінар-тренінг з нового Закону України «Про публічні закупівлі». Захід був організований Інформаційним бюлетенем «Редукціон», Інститутом державних закупівель «Редукціон», ГО «Спілка експертів ― консультантів з питань державних закупівель».

«Державні»  чи «Публічні» закупівлі? Нова концепція закупівель в Україні.
23 листопада 2015 року у  Комітеті з питань економічної політики відбувся круглий стіл «Регулювання державних закупівель»

Проведення Семінарів щодо останніх змін внесених до Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Закону про особливості - 20, 28 жовтня.
На семінарах ви почуєте таку найновішу інформацію:
- щодо розширення поняття  замовник та генеральний замовник;
- нові вартісні межі закупівлі для товарів, робіт і послуг ( з/без ПДВ);
- особливості складання документації відповідно до змін внесених законом; 
- як правильно встановлювати вимоги в документації конкурсних торгів;
- застосування замовником інформації з відкритих реєстрів;
- пропозиція учасника під кутом нових змін у законі;
- особливості проведення запиту цінових пропозицій; 
- яким чином виконувати норму ст.27 зокрема, щодо демонстрації  документів на вимогу присутніх на розкритті осіб;
- зміни до порядку оскарження дій та рішень замовника;
- інші новації останньої редакції Закону  України «Про здійснення державних закупівель» і Закону про особливості;
Семінар проводитимуть фахівці у сфері держзакупівель, а також представник інформаційного бюлетеню «Редукціон».

Графік проведення на жовтень 2015 рік:
20 жовтня
28 жовтня

Робота за новою редакцією Закону України "Про державні закупівлі",  найближчим часом чекаємо на оприлюднення у ЗМІ нового Закону, адже законопроект  № 2087 пройшов останній етап і був підписаний Президентом. 


Ексклюзивне інтерв’ю з народним депутатом України Кошелєвою А.В. щодо держзакупівель
Зараз у парламенті зареєстровано близько 15 законопроектів щодо внесення змін до базового Закону про державні закупівлі.

Експрес торги від ДП «Південна залізниця» за 5 хвилин три пропозиції!?
Під час розкриття конкурсних пропозицій головуючою (секретарем - Легкою Тетяною Леонідівною), не було оголошено:
·         Відповідність оформлення конверта.
·         Повне найменування учасників.
·         Відповідність оформлення пропозиції (нумерація, прошитий чи ні, маркування  і т.д.)
·         Наявність чи відсутність необхідних документів.
·         Питання відповідності конкурсної пропозиції не ставилося на голосування і т.д.

Що приховує ДП «Піденна залізниця» від громадськості?

Керівництво комітету з конкурсних торгів ДП «Південна залізниця» не допустило представника громадської організації «Спілка експертів ―консультантів з питань державних закупівель» до приміщення, де проходила процедура розкриття пропозицій учасників, чим порушила ст. 9 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII. У зв’язку з порушенням закону було викликано співробітників Ленінського районного відділу (РВ) міліції, які зафіксували факт порушення та зареєстрували нашу заяву в ЖЕО 5285 та 6699.


Ще одну дисертацію про державні закупівлі було вдало захищено!
В Одесі 25 червня пройшов захист дисертації Толпиго Ольги Федорівни на тему "Концептуальні засади розвитку політико-управлінських відносин у сфері державних закупівель в Україні". 

Громадський контроль закупівель, чи можливий системний діалог із владою? Круглий стіл.
У м. Харкові громадська організація «Спілка експертів консультантів з питань державних закупівель» провела  Круглий стіл на тему: “Системний діалог органів державної виконавчої влади та громадськості у сфері державних закупівель” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», 29 травня 2015 р.

Громадська варта держзакупівель
Громадський контроль державних закупівель є запорукою прозорості витрачання державних коштів. У межах реалізації проекту Громадської організації «Спілка експертів ― консультантів із питань державних закупівель» за № 49167 ― «Підвищення ролі громадськості у здійсненні державних закупівель», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження» ,уло проаналізовано інформацію з веб-порталу «Державні закупівлі» в період з 1 січня по 16 березня 2015 року в Харківській, Полтавській та Миколаївській областях (у кількісних величинах) щодо оголошень про торги, результати торгів, акцепти,що їх було розміщено на веб-порталі «Державні закупівлі». Громадські контролери взяли участь підчас проведення процедури розкриття конкурсних пропозицій. Були направлені запити щодо виконання Замовниками постанови №65.

Моніторинг закупівлі послуги щодо щодо технічного випробовування й аналізування (зняття, повірка та установка засобів вимірювальної техніки) - 2 лоти
Сам комітет конкурсних торгів не забезпечив безперешкодне   право  на фіксацію процедури всіма наявними технічними засобами, чинив заборону на зйомку окремих членів комітету конкурсних торгів. Цей факт, а також роботу комітету конкурсних торгів у невизначеному складі присутніх його членів, із певними труднощами зафіксовано  відео зйомкою та фотографіями, що додаються.

Відеозвіт про те як приймаються рішення про закупівлю продуктів харчування для шкіл Хмільника
Громадська організація «ПРАВО» відвідала засідання комітету з конкурсних торгів Управління освіти Хмільницької міської ради 30 березня 2015 року і наші читачі (глядачі) можуть побачити недоліки роботи комітету під час розкриття пропозицій учасників на закупівлю риби.


Моніторинг закупівель:Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому  Закупівля робіт: Будівництво багатоквартирного житлового будинк
На торги подали пропозицію двоє місцевих учасників, проте,  суму та назву Учасників не вдалось зафіксувати, так як голова комітету конкурсних торгів під час проходження процедури розкриття  попередив представника спілки на необхідності подання для участі у процедурі розкриття відповідної довіреності від керівника громадської організації. Але на прохання громадського контролера погодився одноразово допустити його до процедури, в якості виключення, та  отримати електронну фотокопію  наказу про призначення Дроздової Н.Г. заступником голови спілки. Для чого  підчас засідання попросив підійти до іншого кабінету та передати електронну інформацію робітнику організації...

Моніторинг закупівлі (гази  промислові) - 8000 балонів Полтавською обласною клінічною лікарнею  ім. М.В.Скліфосовського
Сама подія відбулась   за  участю  одного  учасника торгів, який є місцевим виробником. Цей факт, а також роботу комітету конкурсних торгів у складі 6-х присутніх його членів, без перешкод зафіксовано   фотографіями, що додаються.

Моніторинг процедури розкриття пропозицій учасників:Закупівля бензину та дизельного пального для трамвайного депо
У межах реалізації проекту Громадської організації «Спілка експертів ― консультантів із питань державних закупівель» за № 49167«Підвищення ролі громадськості у здійсненні державних закупівель», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження», передбачено проведення громадського контролю, що забезпечується через вільний доступ до всієї інформації з державних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі ― Закон).

Закупівля послуги щодо прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів  на відкритих торгах Полтавського обласного клінічного онкологічного
 Сама процедура відбулась своєчасно 31.03.2015 об  11 годині за Київським  часом,    у  відповідності із інформацією, яку було зазначено  в оголошенні про проведення процедури закупівлі за № 67062 (№ ВДЗ 202(27.02.2015), 27.02.15), код предмету закупівлі код 96.01.1 - послуги щодо прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів (Послуги щодо прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів, код згідно ДК 016:2010 - 96.01.1 (Послуги щодо прасування, код згідно ДК 016:2010 - 96.01.13-00.00)) - 16913 кг, очікувана вартість закупівлі 143 760 грн..

Обробляння вигрібних ям у Харківському районі під загрозою!
Члени комітетувідхилилипропозиціїконкурсних торгів ТОВ «Харківський комбінат упорядкування та поводження з відходами» та ТОВ«Харківський житлово-експлуатаційний метрологічний центр» згідно з вимогамич. 1 ст. 29 Закону. Було ухвалено рішення протягом трьох робочих днів повідомити учасників про відхилення їх пропозицій із зазначенням підстав та оприлюднити рішення щодо відхилення відповідно до ст. 10 Закону на веб-порталі Уповноваженого органу.

Закупівля департаментом  житлово-комунального господарства Миколаївського міськвиконкому
На закупівлю було подано пропозицію від одного учасника торгів ТОВ «Миколаївзеленгосп», представник якого  був присутній на процедурі розкриття. Цей факт, а також роботу комітету конкурсних торгів зафіксовано  фотографіями, що додаються. Отже, комітет наголосив про  наявність усіх необхідних документів від учасника торгів та озвучив всю необхідну процедурну інформацію.

Закупівля ліків на відкритих торгах Миколаївської обласної лікарні - закладу комунальної власності області
 ....представник підтвердив свій  безперешкодний доступ до процедури розкриття оголошеної Миколаївською обласною лікарнею - закладу комунальної власності області, яка відбулась 27.03.2015 о  10:00,  відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі № 81540, № ВДЗ 210 (12.03.2015) від 12.03.15, код предмету закупівлі 21.20.1 - ліки    (Ліки - 21.20.1 ((ліки, інші, зі змішаних чи незмішаних препаратів, розфасовані для роздрібної торгівлі, н.в.і. у. – 21.20.13-80.00)) - 61 лот, очікувана вартість закупівлі 1 000 000 грн.. Сама подія відбулась своєчасно, без  участі 2-х учасників, які подали свої пропозиції. Цей факт, а також роботу комітету конкурсних торгів у складі 4-х його членів, без перешкод зафіксовано  фотографіями, що додаються.

Закупівля м'яса (яловичина I-II категорії, свинина I-II сорту)  Управлінням освіти Миколаївської міськради
На процедурі закупівлы м'яса крім членів комітету конкурсних торгів, а також їх  учасників була присутня особа, яка по не офіційним даним є прокурор міста, що також є дивним, ураховуючи, що така ситуація не передбачена Законом.

Три департаменти державних закупівель працюють одночасно в Мінекономрозвитку, чи буде від того більше ладу у сфері державних закупівель?
Наказом №171 від 27.02.2015 року « Про стуктуру аппарату Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України» за підписом
Міністра Айвараса Абромавичуса вводиться нова структура в системі державних закупівель – «Департамент регулювання державних закупівель». Це перший випадок коли одночасно регуюлятор має три структури: дві старі та нову структуру від 2015 року.  

Відбувся 30.01.2015 р. семінар-круглий стіл «Законодавчі виклики у сфері державних закупівель у контексті Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС»
У заході взяли участь близько 100 осіб, у тому числі депутати Верховної Ради, які представляють усі парламентські фракції та групи, представники Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ, представники секретаріатів від кількох парламентських комітетів, представники Кабінету Міністрів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та інших міністерств, Антимонопольного комітету України, громадськості, делегації ЄС в Україні та експертів ЄС.

Привітальне слово Романа Качура, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України до учасників конференції Проекту ЄС «Шляхи розвитку системи державних закупівель в Україні — Розгляд питання в контексті інтеграції до ЄС та ключові проблеми реформування системи державних закупівель», що пройшла 25 листопада 2014 року в готелі Прем’єр Палац, Київ.

9 вересня 11-00 презентація «Концепція запровадження електронних тендерів у систему державних закупівель в Україні для попередження і боротьби з корупцією» (Зала 2).

Адреса Укрінформу: вул. Б. Хмельницького, 8/16  (ст. м. "Театральна").